browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Proje: Fener Adası, 2012 Ekim

Posted by on 24/10/2012

Likya Macera Yarışı’nı Göcek’te noktaladıktan sonra, Ankara’ya işlerimize döndük. Bir hafta çalıştık ve yine tatil vakti geldi. Tabii ki doktora öğrencileri için tatil yok. Kitaplarımız ve bilgisayarlarımızı alarak Bodrum, Gündoğan’a geldik. Birkaç gündür burada tezimizi yazmakla meşgulüz. Banu’nun ailesi tarafından fazlaca iyi besleniyoruz. Tezden artan zamanda kitap okuyoruz. Ama bize hiç mi hiç yardım etmeyen bir etmen var: Manzara! Geldiğimiz günlerde kapalı olan hava iki gündür açık ve karşımızda Didim kıyılarını görebiliyoruz. Hepsinin ötesinde ne zamandır gitmeyi düşlediğimiz Fener adası olduğundan çok daha yakında görünüyor. Pırıl pırıl… Tam evimizin önündeki iskeleden 2.700m uzakta. Kayalıklarını seçebiliyoruz. Hele bir de diğer adayla arasındaki ufak boğazın yemyeşil suları yok mu? Yer yer sudan dışarı çıkan beyaz kayalar ve çevresindeki zümrüt yeşili sular… İşte bu sebeple yeni bir Kertenkele projesi ile ortaya çıkıyorum! Etaplar ise şöyle:

  1. Evden Küçükbük burnuna bisikletle 8km
  2. Kayalıklardan denize 50m’lik ip inişi
  3. Karşı adaya yüzme 750m
  4. Adayı baştan uca geçiş, (trail running mi dersiniz, diken maki koşusu mu…) 3km.
  5. Fener adasına yüzme (50-100m)
  6. Fener adasını geçiş (400m)

İnsanın içine özgürlük sevgisi düşmeyegörsün… Annelerimiz arkamızda çığlıklar atarken biz yalnızca ufka doğru koşmak istiyoruz.

 

Tez çalışırken huzurumuzu kaçıran, bizi çağıran o manzara!

Yolumuz 🙂

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *