browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Mark Osborne ile Ankara’da

Posted by on 29/05/2012

Kertenkeleler dünyayı bisikleti ile dolaşan Mark Osborne’u konuk etti.

Mark yüklenmemiş bisikleti ile

Mark yolculuğuna Ocak 2012’de İngiltere’den başladı. MS hastalığına dikkat çekmek için dünyanın etrafını bisikleti ile geziyor. Bu Mark’ın Türkiye’den ikinci kez geçişi. Mark daha önce Türkiye’den geçerken Polatlı’da bir trafik kazası geçirerek yolculuğunu yarıda bırakıp ülkesine dönmek zorunda kalmış. Mark 4-13 Mayıs tarihleri arasında Azerbaycan ve Türkmenistan vizelerini almak için Ankara’daydı.

Mark’ın Ankara’da kaldığı zamanlar bizim için çok güzel geçti. Hayat tarzındaki enerjisi ve herkese karşı açık oluşu bakış açımızı değiştirmemize sebep oldu. Dünya’da gittiği yerlerden hikayeler dinledik, bisikletler ve gezilebilecek rotalar hakkında bir çok şey öğrendik. Beraber ODTÜ kampüsünde ve Kapadokya’da bisiklete bindik, beraber vakit geçirdik. Şu aralar Türkiye’den çıkmak üzere olan Mark’ın nerede olduğunu blogundan takip edebilirsiniz. Doğuya doğru olan yolculuğunda gittiği yerleri ve hikayelerini takip etmek heyecan verici.

Mark’ın blogu. Aynı zamanda Ankara’da konuk edişimiz ile ilgili yazıya da ulaşabilirsiniz. Şu anda bulunduğu yeri buradan , veya rotasını buradan takip edebilirsiniz.

Mark gitmeden önce eşyalarını yüklüyor

 

Bisiklet yol yükü ile yaklaşık 60 kg. Deniz sürmeye çalışırken zorlanıyor.

Ekibimiz mehtaba karşı poz veriyor

 

 

 

 

Mark'ın bisikletinin üzerindeki MSK logosu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aşağıda Yalıncak’ta beraber yaptığımız gezinin Endomondo ile kaydedilmiş rotasına ulaşabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *