browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Küçük İnsanlar: Bir Sokak Sanatı Projesi

Posted by on 29/09/2013

Büyük iyidir, güzeldir. Bu şehirler için de geçerli mi? 

Gereksiz köprüler inşaa ediliyor, yüzbinlerce ağaç kesilip, bunun yanlışlıkla olduğu söyleniyor, orman çiftliği yok edilerek yerine yapılan viyadükler, sekiz şeritli yollarla oy avına çıkılıyor, dozerlerle yıkılan ağaçların yerine Avrupa’dan ithal ağaçlar dikiliyor, yeni hava alanı, yeni yol, yüksek binalar, duvarlar, beton, beton, beton…

Şehir mi büyüyor, biz mi küçülüyoruz, yoksa her ikisi birden mi? 

Küçük İnsanlar: Bir Sokak Sanatı Projesi’ni 2 sene kadar önce Avrupa’da küçük bir kitapçıda gördüğüm bir kitap ile tanıdım. Gerek verdiği mesajlar, gerek kendi kendimizi soktuğumuz açmazlara dair naif yorumlarıyla çok özel ve eşsiz bir proje, Küçük İnsanlar. Uzun lafın kısası, bu da benim bu projeye ilk katkımdır. Bakalım küçük insanlar, biz, büyük şehrin küçük insanlarına rağmen nasıl yaşamdan keyif alıyorlar.

Projenin orijinal adı: Little People: A Tiny Street Art Project

climbers_focus

climbers_mid

climbers_zoomout

3 Responses to Küçük İnsanlar: Bir Sokak Sanatı Projesi

 1. Kirik

  Fark eden oluyor mu acaba?

 2. Kezban

  Gerçekten etkileyici bir proje. Sizinkini de konusundan dolayı ayrıca beğendim. Çok büyük emek var gibi görünüyor. Acaba nasıl bir malzemeyle yapılıyor bu küçük insanlar?

  • Deniz

   Teşekkür ederim. Emek var ama o da insanlar gibi küçük 🙂 Küçük insanlar ise çoğu maket ve modelcide bulunabilecek hazır, boyalı, mimari proje maketlerinde kullanılan standart insanlar. Tabii özellikle kaya tırmanıcılarını bulmak çok kolay olmadı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *