browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kritik Karar

Posted by on 20/11/2012

Ürkütücü yerler, kanyonlar.  Dev gibi duvarlar her iki yanınızdan yükselir, bu dünyada ne kadar küçük olduğunuzu size sürekli hatırlatır. Bacaklarınızın arasından akan kaynak suyu kimi zaman uzuvlarınızı hissizleştirir. Zemindeki çamur ayağınıza öyle bir sarılır ki, asla sizi bırakmayacağını sanırsınız. Güneş ışığı uzaktan bir görünür, bir kaybolur. Durmaksızın o ışığa doğru ilerlersiniz. Ancak bazen karşınıza çözmeniz gereken sorunlar beliriverir. Bu sorunlar herhangi bir biçimde olabilir. Buna bir örnek olarak yolunuzu tıkayan üç metre yüksekliğinde bir kaya verilebilir. Öyle ki bu kayanın bir tarafından buz gibi su gürül gürül akmaktayken öteki yanında yosun tutmuş, negatif eğimli bir yüzey var olabilir. Hasret kaldığınız güneş ışığına ulaşmak için çözmeniz gereken sorun bu ise zihniniz olmadığından keskin çalışmaya başlayıverir.

O noktada alınması gereken kritik bir karar vardır: Buz gibi akan, altına girince şiddetinden nefesinizi kesen şelaleyi mi tırmanmalı, yoksa becerilerinizi kaygan kaya yüzeyinde mi sınamalı? 

Sizce ?

 

Uzaktan güneş ışığı görünüyor. Ancak ulaşmak için kritik bir karar verilmesi, karşılaşılan bu soruna bir çözüm üretilmesi gerekiyor.

 

 

2 Responses to Kritik Karar

  1. Emre

    Geri dönmek de bir seçim olmalı bu tür faaliyetlerde.

    • Deniz

      Harika fikir. O her zaman geçerli bir seçenek. Bu kayayı geçmeyi başarmıştık ama bundan sonrakinden geri döndük zaten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *