browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kertenkeleler, Perşembe Akşamı Bisikletçileri (PAB) ve Haberler…

Posted by on 19/06/2012

Kertenkeleler Haber Türk Ankara Gazetesinde

Geçen perşembe, Perşembe Akşamı Bisikletçileri‘nin temalı sürüş haberini duyunca hemen katılmaya karar verdik. Konu: şık kıyafetlerle bisiklet turu yapmak, hem de Ankara’nın merkezinde! İnsanlara hem bisikletin her türlü koşulda kullanılabileceğini göstermek, hem de farkındalık yaratmak için harika bir fırsat. Üstelik bunu aynı düşüncede olan 100 kişi ile beraber yapmak müthiş bir eğlence!

Hemen hazırlıklara başladık. Ne yapsak diye düşünürken Deniz hemencecik şık kıyafetlerimizin üstünde kendini belli edecek bej renk takım yeleklerimizi ayarladı. Sırtına da kocaman kertenkele logomuzla internet adresimizi bastık mı, formamız tamam!

Saat tam 8’de Güvenpark’ta buluştuğumuzda tüm  ekip heyecan içinde toplanmıştı bile. Biz de hemen araya karıştık. Yüz kişiye yakın grup içinde Kertenkeleler’i, ofislerde çalıştığımız halde başarmaya çalıştıklarımızı, doğa ve spordan uzak insanlara örnek olmak ve onları teşvik etmek istediğimizi anlatıp durmaya başladık. Konuştuğumuz herkes büyük ilgiyle bizi dinledi ve cesaretlendirici sözlerle bizi destekledi. Zaten orda bulunan insanlar da aynı görüşe sahipti. Grubu bisikletleriyle takip eden medya mensubu arkadaşlar da Kertenkeleler’e büyük ilgi gösterdi, fotoğraf çekimi ve söyleşiler yaptılar.

İşte yukarıdaki kare de Haber Türk ile yaptığımız söyleşi sonunda  16 Haziran Cumartesi Ankara kapak sayfasında çıkan fotoğrafımız. Ayrıca Bisiklet Haber‘de PAB etkinliği ile birlikte takımımızın bilgisinin yer aldığı habere buradan ulaşabilirsiniz.

Son durak Kuğulu Park’a geldiğimizde tüm ekip birbiri ile kaynaşmıştı. Yeni katılımcılarla birlikte biz de takım olarak kendimizi, vizyonumuzu tanıttık; bir sürü insanın bir arada bisiklet kültürünü yaymak için ne kadar başarılı olabildiğine tanık olduk. 100 kadar insanın birlikte ne kadar uyumlu şekilde böyle bir etkinlik yaptığını ve ne kadar sıcak bir ortam olduğunu gördük. Ve burda tekrar seslenmek istiyoruz:

Sevgili Perşembe Akşamı Bisikletçileri! Birlikte neler yapabileceğimizi biliyoruz ve sizi sonuna kadar destekliyoruz. Biz Kertenkeleler yine sizlerle birlikte olacağız! Perşembe akşamları görüşmek üzere!

Bu arada Kertenkeleler olarak Bisiklet Haber‘de çok sayıda fotoğrafımız da çıktı. Ayrıca Mert’le bisiklet üstünde yapılan küçük bir söyleşiyi içeren videomuz var. İşte bazı fotoğraflar ve diğerlerinin linkleri aşağıda.  Fotoğraflar için Bisiklet Haber‘e teşekkür ederiz. Bu ve diğer fotoğraflarımızın linkleri aşağıda:

Kertenkeleler PAB ile

Son durakta kendimizi tanıtıyoruz

Takım kıyafetlerimiz

Sürüş sırasında

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşte bu ve diğer fotoğraflar için linkler:

Kertenkele Giysileri                           Kertenkeleler Arkadan

Sürüş Sırasında                                    Sürüş Sırasında

Mert Bisiklette                                     Ateş Bisiklette

Banu Bisiklette                                     Sırayla Sürüyoruz

Mert ve Ateş çekim sırasında             Kızlar fotoğraf çekiliyor

Erkekler fotoğraf çekiliyor                  Konuşma sırasında

2 Responses to Kertenkeleler, Perşembe Akşamı Bisikletçileri (PAB) ve Haberler…

  1. G.Funda ULUTÜRK

    Harikaydınız…Likyada da harika olacaksınız…P.A.B. ANKARA’da sizleri destekler ve hep yolunuzu gözler…Haberiniz ola…

    Sevgiyle, pedalla…

  2. Onur ERKMEN

    Süpersiniz. Yarışta hepinize başarılar dileriz. Gönlümüz sizlerle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *