browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Keçi Kafası, Şeytan Kirpiği: Tribulus Terrestris!

Posted by on 20/01/2013

Çok canımızı yaktı… Bisiklete binmeyi bırakmaya bu denli yaklaşmamıştım hiç. Hatırladıkça içimde öfke en ilkel formuyla tekrar alevleniyor!

Tribulus Terrestris! Şeytan Kirpiği! Keçi Kafası!

Şeytan Kirpiği

Şeytan Kirpiği

Engellemenin yolu yok. Kaç iç lastik paraladık? Canımızdan bezip iç lastiksiz sisteme bir dolu para bayıldığımızın ertesi sabahı, Hutchinson Baracuda lastiğimi inik buldum. Şaka gibi… Üzerinde parmak başı kadar bir Tribulus Terrestris vardı. İşte o anda anladım ki bunları durdurmak olanaksız.

Şeytan Kirpiği, Keçi Kafası, Tribulus Terrestris!
Forumlarda traktör lastiğini bile patlatabileceği söyleniyor. Wikipedia’da ise bazı Afrika ülkelerinde bu dikenin, bir zehire batırılarak cinayet aleti olarak kullanıldığından bahsediliyor. Ayakkabının tabanını geçip, kişinin ayağına batarak üzerindeki zehrin kana karışmasını sağlıyormuş ve kişinin ölümüne sebep oluyormuş…

Geçtiğimiz yaz Gürkan’ı dünya turuna gönderdiğimizde, Eskişehir Yolu’na paralel bir köy yolundan geri dönelim istemiştik. Girdiğimiz bir patika o günün geri kalanının kaderini belirledi.

 Isbirligi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *