browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Katalonya Bisiklet Turumuz

Posted by on 09/05/2013

Güncelleme (25.06.2013): Orijinal planda İspanya’ya bisikletlerle gitmek ve bir bisiklet turu yapmak vardı. Ne var ki bu planımızı değiştirmek zorunda kaldık. Pişman da değiliz. Mükemmel bir tur oldu. Yüksek olasılıkla çevrenizde duymaya alışık olmadığınız türden bir İspanya turu oldu bizimkisi… Bir macera turu! Önümüzdeki haftalarda bir yazı dizisi bekleyin…

 

Yaz geldi, tatiller birikti, izinler ayarlandı, uçak biletleri alındı! Bu seneki bisiklet turumuz İspanya’nın Doğu bölgesi.

ispanya_s

Uçuşumuz haziranın ikinci haftasında Barselona’ya. Henüz aklımızda tam bir rota yok, çünkü tez çalışmalarından -çok sevdiğimiz- planlama kısmına fazla vakit ayıramadık. Sanıyorum detaylı planımız haftaya Banu’nun tez izleme komitesi sunumundan sonra ortaya çıkar.  Ama temelde fikir şu şekilde: Barselona’dan başlayarak kıyıdan Kuzey’e Fransa sınırındaki Pirene dağlarına doğru ilerleyeceğiz. Yolda Girona, Roses ve Figueres’i görmek istiyoruz. Daha sonra kıyıyı terkederek Pirene’lere paralel bir biçimde Batı’ya, ülkenin içlerine doğru ilerleyeceğiz. Sonra yönümüzü tekrar Güney’e çevirip Valencia’ya varmayı hedefliyoruz. Daha sonra Batı’daki Monserat dağına gidip biraz kaya tırmanışı yapacağız, sonra rotamızı dönüş için tekrar Barselona’ya çevireceğiz.

İspanya’da görmeyi en çok istediğimiz şeylerden biri de eski tren yollarından çevrilmiş bisiklet yolları. Okuduğumuz her yazıda varlar. Çok da güzel fotoğraflar gördük.

Tüm bunları yaparken tabii ki notlarımızı alacak, fotoğraflarımızı çekeceğiz. Geri döndüğümüzde de yeni turumuzun hikayelerini paylaşacağız.

Bu arada eğer aranızda İspanya’nın Katalonya bölgesine gitmiş olan varsa ve bize önerileriniz olursa lütfen yorumlarınızı paylaşın.

One Response to Katalonya Bisiklet Turumuz

  1. Deniz Tokay (@deniztokay)

    Yolunuz açık olsun. Kulağa harika geliyor. Sağ salim gidip gelin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *