browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dopdolu Bir Hafta

Posted by on 05/06/2012

Yalıncak Kayaları

 

Geçen hafta inanılmazdı! Neler yapmadık ki? Çarşamba akşamı Yalıncak’ta koşuya çıktık. Hava kararana kadar da dönmedik. Geri dönüş yolunda köpek bağırtılarını izleyerek koruluğun içine gizlenmiş bir kafes tuzaktan yavru bir köpüşü kurtardık. Bir dolu fotoğraf çektik. Endomondo’ya göre 14,25 km koşmuşuz, yüzlerce metre irtifa kazanıp, defalarca tekrar kaybetmişiz.

Kafes Kapan

 

 

 

 

 

İki gün sonra Ateş’in doğumgünüydü. Kısaca kutladık. Ancak işten güçten oturacak vaktimiz bile olmadı. Doyurucu’dan kaptığımız pasta dilimlerini Ateş’in arabasının kaportası üzerinde paylaştık (!!!). Bu noktada not düşmek gerekli. Sporcu kişiliklere hediye almak çok kolay! Dekatlon’a dal, rastgele birşey alıver. İlla ki işine yarayacaktır.

Ateş

 

 

Haftasonu Ateş Gezginder’in‘in doğa yürüyüşüne katıldı. Banu’yla ben tez çalışmalarımızı sürdürmek için evde kaldık. Hava mükemmeldi. Evde oturmak zorunda kalmak ise üzücü… Tabii ki doğanın çağrısını belli bir noktaya kadar gözardı edebilirdik. Sonunda kendimizi Seğmenler’e attık. Öğle yemeği yemece ve çimlerde kitap okumaca. Park nispeten boştu. Nerdeydi bu insanlar? Üzülerek büyük çoğunluğun AVM’de olduğuna kanaat getirdik.

 

Gezginder Yürüyüş Gezisi

Gezginder Yürüyüş Gezisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tez çalışmaları ile yorucu bir haftasonu daha sona erdi. Pazartesi. Masa başı. Gelen telefonlar, epostalar, bekleyen işler… Derken yine çağrıyı duymaya başladık. Öğlen vakti Banu’nun annesinin yaptığı börekleri çantalarımıza koyduk, ilgili jeozula haritalarının yazıcı çıktılarını aldık, bisiklete atladık ve Yalıncak’ın en tepesine, Bilkent-3’e kadar çıktık. Jeozula hedefimizi bulmak zor olmadı. Ziyaret kayıt defterine adlarımızı yazdık, börekleri hızla kemirdik ve saat 14:00’daki toplantıya yetişmek üzere pedallara asıldık. 14 km. 1 saat 40 dakika. Toplam yükseklik değişimi 350 m.

Jeozula

Bilkent-3 yakınlarında bisiklet

 

 

 

 

 

 

Çiçekler ve yaklaşan yağmur

 

 

Yalincak Manzarası

 

 

 

Salı… Ben bu yazıyı yazarken uzaktan saksağanlar ötüyor. Ofis penceremden yüksek çamları görüyorum, içeriyi dolduran serin esinti onların kokusunu bana taşıyor. Ve çağrıyı…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *