browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Dağ Maratonu ve Tuna Nehri Bisiklet Turu

Posted by on 24/07/2012

Banu ile birlikte çıktığımız Tuna Nehri bisiklet turundan dün döndük. Orijinal hedefimiz 9 günde 4 ülke geçmekti. Rehber kitaba göre katetmemiz gereken mesafe 660km civarındaydı. 4 ülkeyi geçtik, hem de 6 gün pedallayarak. Sapmalar ve gezilerle toplamda 740km yol yaptık. Bir dolu fotoğraf çektik, harika insanlarla tanıştık, dost olduk, bir dolu fotoğraf ve video çektik. Hikayelerimizi anlatmak ve bu eşsiz tecrübeyi paylaşmak için can atıyoruz. Önümüzdeki 6 hafta boyunca, her hafta bir günün öyküsünü, detaylarıyla yazıp paylaşacağız. Şimdilik iştahınızı kabartacağını düşündüğümüz istatistiklermizi vermekle yetineceğim.

  • Geçilen Ülkeler: Almanya, Avusturya, Slovakya, Macaristan
  • Uğradığımız Önemli Yerler: Viyana, Bratislava, Estergon, Budapeşte.
  • Katedilen Toplam Mesafe: 740km
  • Bisiklet Üzerinde Geçirilen Toplam Zaman: 44 saat
  • Ortalama Seyir Hızı: 18,8km (şehirlerde geçirilen sürüş zamanı çıkarıldığında)
  • Günlük Ortalama Mesafe: 120km (şehirlerdeki sürüş çıkarıldığında)

 

Döndüğümüzde keyifli bir yorgunluk vardı üzerimizde. Mutluluğumuz ve heyecanımız Ateş ile Mert’in haftasonu katıldıkları, Köroğlu dağlarında yapılan, DASK Anadolu Dağ Maratonu (ADAM) yarışını iyi bir sonuçla tamamladığını öğrendiğimizde tavan yaptı! Daha çantalarımızı toparlayamadan buluştuk, hikayelerimizi paylaştık ve kutladık. Ateş ile Mert’in ADAM maceralarını da önümüzdeki hafta sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bir süredir bizden haber alamadığınızın farkındayız. Kusura bakmayın. Önümüzdeki haftalarda sizleri öykülere, maceralara, fotoğraflara doyuracağız!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *