browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

ADAM 2012 Anadolu Dağ Maratonu

Posted by on 03/06/2012

2000 yılından beri DASK (Doğa Araştırmaları Sporları ve Kurtarma Derneği) tarafından düzenlenen Anadolu Dağ Maratonu‘nun 2012 yılı duyurusu yapıldı. ADAM bu sene 20-22 Temmuz’da Bolu Köroğlu dağları’nda düzenleniyor.

Kısa, orta ve uzun parkurların yanı sıra yarışmaya bu sene bir de “ultra” parkur eklenerek zorluk seviyesi iyice yükseltilmiş. Ayrıca kısa ve orta parkurlar da 2 günlük hale gelmiş, yani tüm yarışmacılar kamp yükü taşıyacaklar. Parkur bilgilerinin kuş uçuşu (hedefler arası direk uzaklıklar), yaklaşık toplam uzunluk ve toplam tırmanış olarak verilmesi de yarışın zorluklarını ortaya koymuş. Uzun parkurdaki 2000-3000 metre tırmanış, iki günün her birinde ortalama bir dağcılık etkinliği kadar irtifa kazancı demek. Bu da sağlam bir performans gerektiriyor.

Yaz ortasında kendini iki gün Bolu’nun serin ormanlarında kaybetmeyi, harita-pusula kullanımını, özellikle de oryantiringi seven herkese ADAM’ı tavsiye ederiz. Unutmayın ki olay sadece dayanıklılık değil takım arkadaşınızla uyum, zor koşullar altında kendini tanıma ve iyi rota planlaması.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *